Mažiesiems – Lietuvos pirmoko pasai

Šiandien Jonavos rajono savivaldybės Jeronimo Ralio salėje buvo didelė šventė: Jonavos pradinės mokyklos pirmokėliams Lietuvos pirmoko pasus įteikė mero pavaduotojas  Erlandas Andrejevas ir rajono Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Birutė Gailienė.

Iš pradžių – nuotaikingas mokyklos himnas, vaikų deklamuojami eilėraščiai, paskui – priesaika. Mažieji, prie širdelių pridėję rankas, pasižadėjo gerai mokytis, klausyti mokytojų ir tėvelių, būti draugiškais ir, žinoma, atsargūs kelyje.

Kiekvienas buvo svarbus: vaikams, įteikdami Pirmoko pasą, rankas spaudė Erlandas Andrejevas ir Birutė Gailienė, sveikindami ir ištardami palinkėjimus. O salė tuo metu nenuobodžiavo: plojo nesustodama!

– Štai jau esate tikri pirmokai, sutinkate daug naujų draugų. Jūsų laukia labai įdomus kelias: pažinsite kitas šalis, išmoksite kalbų, skaičiuoti… O šie jūsų pasai – ypatingi – Lietuvos Šimtmečio pasai, kiti tokie bus tik po šimto metų! – sakė mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas.

O kai Birutė Gailienė prisipažino irgi norinti tokio paso, mažieji iš džiaugsmo net sukrykštė.

Nuotaikinga, šypsenų ir džiaugsmo kupina šventė baigėsi bendra daina ir daugybe nuotraukų prisiminimui…

(Jonavos r. savivaldybės puslapis)